Jak przechowywać odzież? 0
Jak przechowywać odzież?

Dobrze zorganizowana garderoba

 

Jak często myślicie "nie mam się w co ubrać"? Jeśli tak wygląda wiele Waszych poranków, koniecznie musicie przeorganizować garderobę według poniższych zasad:

 

  1. Wieszak dobrany do typu ubrania – wieszak przeznaczony do zawieszenia żakietów nie koniecznie utrzyma ciężką męską skórzaną kurtkę, a damski żakiet nie będzie wyglądał dobrze na dużym wieszaku garniturowym z szerokimi ramionami. Dobranie wieszaka do typu odzieży to podstawa. Każdy model wieszaka jest konstruowany pod typ odzieży, tak, by przechowywane ubrania wyglądały na nim elegancko, a do tego nie niszczyły się np. Poprzez wypychanie ramion czy wręcz przeciwnie niewystarczające ich wypełnienie.

  2. Jedno ubranie na jednym wieszaku – jeśli na wieszaku jest zawieszonych kilka koszul lub kilka bluzek, to ta zawieszona jako pierwsza nie będzie widoczna, a po kilku tygodniach zupełnie zapomnimy, że ona tam jest. Podobnie z zawieszeniem spódnic. Lepiej zawiesić spódnicę na wieszaku klamerkowym, niż na wspólnym wieszaku z koszulą. Koszula zasłoni spódnicę. Generalnie im mniej na wieszaku, tym lepiej widoczne są nasze ubrania.

  3. Dobieramy rozmiar wieszaka do rozmiaru ubrań – dla kobiety noszącej rozm. S odpowiednie będą wieszaki o rozmiarze 38, natomiast dla kobiety noszącej rozmiar XXL odpowiednie będą wieszaki o rozmiarze 45. Warto zwrócić na to uwagę i zmierzyć rozstaw ramion swoich marynarek, bluz czy kurtek.

  4. Z poprzeczką do kompletów – jeśli mamy ulubiony zestaw ubrań lub kupujemy marynarkę w zestawie ze spodniami lub żakiet w zestawie ze spódnicą, warto zawiesić je na jednym wieszaku, by wszystko było pod ręką, ale jeśli tą samą marynarkę nosimy z różnymi spodniami to warto wybrać dwa oddzielne wieszaki. Nie tylko ułatwi nam to zestawianie ubrań, kiedy będziemy chcieli sprawdzić, czy coś do siebie pasuje (unikniemy wówczas konieczności zdejmowania ubrań z wieszaka), ale też pomoże nam to w przenoszeniu ubrań z garderoby do sypialni, łazienki czy miejsca, gdzie zwykle się przebieramy.

  5. Grupujemy ubrania – w ten sposób unikniemy szukania bluzki wśród marynarek męża lub sukienki wśród kurtek. Najlepiej zacząć od zawieszenia tych ubrań, które nosimy okazjonalnie, czyli sukni balowych, fraków itp., a skończyć na koszulach i delikatnych bluzeczkach. Pogrupowanie ubrań w szafie, pomoże też szybko ocenić, które z ubrań mamy akurat do dyspozycji.

  6. Bawcie się modą – idealnie ułożona garderoba pozwoli Wam dobierać ubrać i sprawdzać czy jedno ubranie pasuje z innym. Zabawa modą może okazać się niezłą frajdą, dlatego nie warto się ograniczać. Czasami coś z pozoru do siebie nie pasującego, może okazać się świetnym zestawem, dlatego miłej zabawy!

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl