Wiosenne porządki w szafie 0
Wiosenne porządki w szafie

Uporządkowana szafa i garderoba 

Wiosna tuż-tuż, a więc idealny czas na uporządkowanie szafy i garderoby. Mocne i trwałe wieszaki będą tu niezwykle pomocne. Najlepiej wybierać wieszaki przeznaczone do konkretnego typu odzieży, wówczas ubrania będą idealnie wyeksponowane, a my unikniemy nieestetycznych zagnieceń i co najważniejsze częstego prasowania. Warto pamiętać, że wieszaki, które kupimy będą nam służyć nawet przez kilka lat.

Wieszaki na damskie ubrania 

Żakiet, koszula, bluzka, spodnie, spódnica - kobiety uwielbiają ubrania i mimo że mają ich wiele, nigdy nie mają się w co ubrać. Mamy więc kilka uniwersalnych zasad, aby to zmienić: 

1. Nigdy nie wieszaj kilku ubrań na jednym wieszaku. Jeśli zakryjesz spodnie koszulą i żakietem, z czasem zapomnisz, że one tam w ogóle są. Jeśli zawiesisz kilka koszul na jednym wieszaku to zawsze powstaną nieestetyczna zagięcia, a do tego koszula zawieszona na samym spodzie nie będzie widoczna. 

2. Letnie ubrania zawieszaj oddzielnie, zimowe oddzielnie. W ten sposób letnie T-shirty i koszule nigdy już nie zginął pod zimowym swetrem czy bluzą. 

3. Jeśli czegoś nie założyłaś przez ostatni rok, podaruj to ubranie innej osobie lub wyrzuć. Nie ma co się łudzić, że jeszcze kiedyś wciśniemy się w sukienkę dwa rozmiary mniejszą, a nawet jeśli tak się stanie to moda może się zmienić, lepiej więc kupić nową. 

Drogie Panie, aby uporządkować swoje stroje, w Waszej szafie nie może zabraknąć wieszaków bluzkowych, wieszaków na żakiety czy damskie marynarki oraz wieszaków na spódnicę oraz wieszaków na sukienki. Tak, tak, wszystkie kobiety kochają ten typ odzieży damskiej. Warto zaopatrzyć się też w kilka modeli wieszaków uniwersalnych dobrej jakości. Pamiętajcie, że idealnie zawieszona odzież, każde ubranie na swoim wieszaku, pozwoli Wam oszczędzić czas podczas przygotowań do wyjścia z domu, a te kilka minut czasami bywa bardzo cenne. 

Wieszaki na odzież męską 

Garnitury, marynarki, koszule, T-shirty oraz kurtki - oto najczęściej zawieszane męskie ubrania. Podobnie, jak w przypadku damskiej garderoby, warto pamiętać o zasadzie zawieszenia jednego ubrania na jednym wieszaku. Zobaczycie, że problem znikających i zapomnianych ubrań, nagle zostanie rozwiązany. 

Drodzy Panowie, pamiętajcie, że wieszak garniturowy służy do zwieszenia garnituru lub kurtki, ale do przechowywania koszul i T-shirtów są wieszaki mniejsze, zajmujące w szafie mniej miejsca. Jeśli nie macie wielu szafek do ułożenia swoich spodni to warto wykorzystać wieszaki przeznaczone specjalnie na spodnie

Idealnie zawieszone, posortowane i poukładane ubrania można szybko znaleźć i zawsze są w idealnym stanie. 

Wieszaki na dziecięce ubranka  

Porządkując rodzinną garderobę nie można pominąć najmłodszych członków rodziny. Kolorowe wieszaki dla dzieci nie tylko będą ładnie wyglądać, podkreślać dziecięcy charakter, ale także pomogą w nauczeniu dziecka porządku i konieczności dbania o porządek w swoich ubrankach. 

Do ciężkiej odzieży dziecięcej warto wybrać dziecięce wieszaki profilowane. Mocne ramiona utrzymają ciężar kurtki czy kombinezonu dla dzieci, natomiast obrotowy hak pozwoli na zawieszenie np. przemoczonej kurtki blisko grzejnika.

W szafie małej modnisi nie może zabraknąć dziecięcych wieszaków klamerkowych. Dopasowane wymiarami do dziecięcych spódniczek, z pewnością będą doskonałym sposobem na ich przechowanie, w dodatku bardzo eleganckie.  

Wieszaki imienne, czyli personalizacja zawsze w modzie

Aby uniknąć podbierania sobie wzajemnie wieszaków, postawcie na wieszaki z nadrukiem imiennym. Wieszaki każdego z członków rodziny będą oznaczonego jego imieniem i od razu wiadomo, do kogo należą ubrania. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl