Zarejestruj się

Założ konto

Otrzymasz liczne dodatkowe korzyści:

  • podgląd statusu realizacji zamówień
  • podgląd historii zakupów
  • brak konieczności wprowadzania swoich danych przy kolejnych zakupach
  • możliwość otrzymania rabatów i kuponów promocyjnych
Urządzamy garderobę 0
Urządzamy garderobę

Porządek przede wszystkim


Należy pamiętać, że w garderobie nie powinno się przechowywać zbyt wielu rzeczy. Przyzwyczajeni do upychania wszystkiego w szafach, często popełniamy ten sam błąd w wypadku garderoby. Jednak ta ostatnia może być bardzo funkcjonalnym i estetycznym pomieszczeniem w naszym domu, pod warunkiem, że nie będzie zagracona.


Najczęściej wybieranymi formami przechowywania ubrań w garderobie jest ułożenie ich na półkach lub zawieszenie na wieszakach. Dzięki zawieszeniu jednego ubrania na jednym wieszaku zawsze będziemy mieli pełen dostęp do naszej odzieży oraz pełną jasność, co gdzie przechowujemy. W wypadku półek także warto zwrócić uwagę, by nie upychać na nich zbyt wiele. Swoboda to podstawa układania rzeczy w garderobie.


Strefa damska, strefa męska


Dzięki podzieleniu garderoby na strefę damską, męską i dziecięcą unikniemy mieszania się ubrań domowników. Jeden rzut oka i będzie wiadomo, jakimi ubraniami dysponujemy danego dnia. Unikniemy też zawieszenia większych, męskich ubrań na mniejszych damskich. W końcu wiadomo, że ile miejsca byśmy nie mieli do dyspozycji to i tak ostatecznie mamy go za mało i staramy się zająć nowe.


Strefy powinniśmy tak rozmieścić, by każdy z domowników miał dogodny dostęp do swoich ubrań. Dziecięce rzeczy, o ile maluchy nie mają swojej, osobnej garderoby, warto zawiesić lub ułożyć na dole garderoby, tak, by same mogły zdjąć ciuszki z wieszaków. W końcu wybór stroju to jeden z elementów nauki samodzielnego ubierania się u dzieci.


Kwestię rozmieszczenia ubrań należy przemyśleć już na etapie projektowania garderoby. Dopasowanie wymiarów odpowiednich półek do odzieży damskiej i męskiej pozwoli uniknąć sytuacji, w której musimy zawiesić długą suknię w zbyt niskiej przestrzeni lub odwrotnie, kiedy mamy zbyt wysoko umieszczony reling do zwieszenia krótkiej, lekkiej odzieży letniej. Pierwsza sytuacja rodzi frustrację, ponieważ suknie nigdy nie będą prawidłowo przechowywane, kiedy będziemy musieli złożyć ją na pół i dopiero wówczas zawiesić na wieszaki. Z kolei dużo miejsca pod zawieszonymi ubraniami rodzi pokusę ułożenia tam innych rzeczy np. koców, pledów czy dodatkowych kołder, a to nie tylko negatywnie wpływa na estetykę wygląd pomieszczenia, ale też mocno utrudnia korzystanie z niego.

Dobrze zaaranżowana garderoba, w której panuje ład i porządek może zaoszczędzić nasz czas. Nie musimy kilkukrotnie prasować ubrań, zawsze wyglądają one nienagannie, nie musimy szukać ubrań i zastanawiać się co mamy dziś ubrać, bo mamy swobodny dostęp do wszystkiego i co najważniejsze zabawa modą staje się przyjemnością.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl