Zarejestruj się

Założ konto

Otrzymasz liczne dodatkowe korzyści:

  • podgląd statusu realizacji zamówień
  • podgląd historii zakupów
  • brak konieczności wprowadzania swoich danych przy kolejnych zakupach
  • możliwość otrzymania rabatów i kuponów promocyjnych
 
Wieszaki na każde ubranie! 0
Wieszaki na każde ubranie!

Jak wybrać odpowiedni wieszak na ubranie?

Wybierając wieszaki na ubrania powinniśmy kierować się przede wszystkim ich przeznaczeniem. Jeśli chcemy zawiesić ciężkie ubrania zimowe wybierzmy wieszaki odzieżowe dopasowane do tego typu ciuchów. Na letnie, lekkie ubrania możemy przeznaczyć wieszaki cieńsze, delikatniejsze. Pamiętajmy, że wieszaki przeznaczone na lekkie ubrania wykorzystane do zawieszenia ciężkich ubrań mogą po prostu się złamać. To tak, jak byśmy do jednorazowej, cienkiej reklamówki włożyli 10 kg cukru i byli zdziwieni, że pęka pod ciężarem zakupów. Wieszaki mają swoje przeznaczenie i należy wybierać model dedykowany konkretnej odzieży. A wybór modeli wieszaków odzieżowych jest naprawdę baaaardzo duży. 

Do zawieszenia garniturów są specjalnie wyprofilowane wieszaki z rozszerzanymi na końcach ramionami. Do wyboru są nawet wieszaki z bardzo szerokimi ramionami. Wszystko po to, by garnitur nie tylko ładnie się prezentował, ale przede wszystkim nie odkształcał się i nie zagniatał podczas przechowywania. Rozmiar wieszaka powinniśmy dopasować do rozmiaru ubrania. Dla duuużych mężczyzn polecamy wieszaki o szerokości 48 a nawet 50 (!) cm. Wieszaki takie są specjalnie zaprojektowane i są w stanie udźwignąć ciężar takich ubrań.

Do zawieszenie płaszczy i kurtek są wieszaki z wąską główką, ale szerszymi ramionami, tak by nie tylko utrzymać ich ciężar, ale też by zawieszona odzież nie niszczyła się podczas przechowywania i zawsze zachowała odpowiedni kształt. 

Wieszaki klamerkowe żabki przeznaczone są do zawieszenia spódnic oraz spodni. Spódnice nie odkształcają się, nie ma nieestetycznych zagięć, są gotowe do założenia prosto po wyjęciu z szafy. Z kolei do spodni polecamy też wieszaki spodniowe z poprzeczką pokrytą pianką zapobiegającą zsuwaniu się ubrań. 

Wieszaki do domowej szafy

W domowej szafie czy garderobie powinniśmy używać w większości tych samych modeli wieszaków na ubrania, co producenci odzieży czy sklepy odzieżowe. Pamiętajmy, że nie chodzi tylko o ekspozycję ubrań, ale przede wszystkim o ich prawidłowe przechowywanie, dzięki któremu nasze ubrania nie będą się odkształcać czy zaginać. Unikniemy w ten sposób przykrej niespodzianki na chwilę przed planowanym wyjściem z domu i założeniem wybranej kreacji. Prawidłowe przechowywanie ubrań na wieszakach pozwala też zaoszczędzić czas, bo nie musimy ich prasować przed założeniem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl