Wieszaki drewniane czy plastikowe - które wybrać? 0
Wieszaki drewniane czy plastikowe - które wybrać?

Budujemy nowy dom! 

Przeprowadzka do nowego domu lub mieszkania zawsze wiąże się z remanentem w naszej szafie. To najlepszy czas, by pozbyć się nieużywanych ubrań, odświeżyć zapomniane i dokupić te, których jeszcze nam brakuje. Rozwieszając je w nowej garderobie trzeba pomyśleć o wieszakach. Tylko które wybrać? Plastikowe czy drewniane? 

Zalety wieszaków plastikowych 

Wieszaki na ubrania wykonane z trwałych tworzyw sztucznych dostępne są w wielu rozmiarach i wariantach kolorystycznych. Możemy dobrać więc kolor wieszaka do kolorystyki panującej w pokoju lub do koloru szafy. Zaletą wieszaków plastikowych jest trwałość oraz możliwość dobrania szerokości ramion wieszaka do typu ubrań, które chcemy na nich zawiesić. Do męskich garniturów i kurtek doskonale sprawdzą się wieszaki z bardzo szerokimi ramionami, które doskonale wypełnią ramiona marynarki czy płaszcza. Dostępna na rynku wieszaki drewniane zazwyczaj mają wąskie ramiona, które bardzo dobrze sprawdzą się do zawieszenia bluzki czy koszuli, ale do zawieszenia męskich ubrań o szerokich ramionach już niekoniecznie. 

Jeśli denerwuje Was ciągłe poprawianie spodni zawieszonych na wieszaku, bo te ześlizgują się z poprzeczki, koniecznie wybierzcie model wieszaka z poprzeczką pokrytą pianką poliuretanową. Zapobiega ona spadaniu ubrań, ale taką opcję oferuje tylko producent wieszaków z tworzyw sztucznych. Wieszaki drewniane występują w opcji gołej poprzeczki lub poprzeczki z metalowymi klipsami. 

Czy drewniane wieszaki są eko? 

Najczęściej podnoszonym argumentem za wyborem wieszaków drewnianych jest ich ekologiczność. Należy jednak podkreślić, że do ich produkcji w obecnych czasach potrzeba maszyn, które tak jak w przypadku wieszaków plastikowych, zużywają energię elektryczną, olej i wodę do chłodzenia. Wieszaki drewniane trzeba przecież oszlifować i nadać im odpowiedni kształt, a przy masowej produkcji nie robi się tego ręcznie. Wieszaki plastikowe z kolei można poddać recyklingowi, a więc kiedy wieszak się uszkodzi, wrzucamy go do pojemnika oznaczonego jako punkt zbioru plastiku. Z uszkodzonego wieszaka powstanie regranulat, a z regranulatu nowy przedmiot. Jeśli więc dołożymy trochę starań, wieszaki wykonane z tworzyw sztucznych też mogą być eko, bowiem poddane zostaną recyklingowi. 

Wybór odpowiednich wieszaków zależy od naszych preferencji i upodobań, jednak pamiętać należy, że wieszaki muszą spełniać swoją podstawową rolę - ubrania muszą być na nich idealnie zawieszone. 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl